Je to opravdu snadné!
Snažíme se o maximálně hladký průběh celého testování tak, aby nezatížil ani učitele, ani rodiče. Dbáme také na to, aby bylo testování pro děti zajímavé, zábavné a nestresující.
Postup je obvykle následující:
- Domluvíme se na tom, o které diagnostické hry má škola zájem, a ve kterých třídách chce testovat.
- Ověříme si technické vybavení školy (počítače, sluchátka).
- Uskutečníme pro pedagogy online školení.
- Vytvoříme pro rodiče dopis se všemi informacemi o cílech a smyslu testování, časovém harmonogramu a odkazu na registraci (zde vyplní údaje o sobě a dítěti, poskytne souhlas s testováním a uchováváním osobních údajů).
- V dohodnuté termíny spustíme v dané škole přístup k vybraným diagnostickým hrám.
- V tento moment stačí přivést děti k počítačům, přihlásit se a začít.
- Ikdyž nejsou testy na čas, je potřeba rezervovat na každou hru jednu vyučovací hodinu.
- Ihned po testu si může rodič stáhnout ze systému zprávu z testování každé zadané hry, včetně doporučení dalšího postupu, jak s dítětem pracovat. Ukázku zprávy si můžete prohlédnout zde. Kromě ní je rodiči také vygenerována odborná zpráva, kterou může použít pro konzultaci s odborníkem (obvykle psychologem) jako podklad pro komplexnější diagnostiku či poradenství.
- Škole vytvoříme (obvykle do 14 dnů od testování) závěrečnou zprávu, která obsahuje anonymní grafy s výsledky všech žáků a jména nadaných.
Co je důležité:
Jde o screeningové testování, nemůžeme nahradit standardní individuální diagnostiku v pedagogicko-psychologické poradně. Ani o to neusilujeme.
Díky screeningovému (plošnému) testování je náš přístup rychlý a pružný. Na nic se nečeká. Nic se ručně nevyhodnocuje. Rodič a učitel má ihned informaci o tom, jak a ve které oblasti potenciál dítěte podpořit. A o to nám jde!